Láska

1. července 2010 v 16:21 | Saky Haruno |  Povídky
Sice krátká ale pěkná povídka...Oblohu zahalenou saténem černé barvy zdobí jasný úplněk.Neprší, ale přesto jsou její oči vlhké od slz.Každou noc vychází ven a sedá na lavičku a na povrch propouští svůj smutek, který schovává v srdci.
Ta dívka mívala v srdci radost a ve tváři úsměv, ale od toho dne úsměv vyměnila za slzy a radost za smutek.Za její proměnu mohl jeden chlapec,kterého dívka milovala a on jí opovrhoval.
Den, kdy odešel z vesnice a nechal ji tam samotnou, byl pro ni nejvíce bolestný.Změnila se, ale nepřestávala doufat, že se jednoho dne vrátí nejen do vesnice, ale i k ní.Čekala dny, týdny, měsíce i roky a on nikde.Už 4. rokem byl pryč a ona přestávala doufat.
Rozhodla se ho tedy najít sama.Do batohu zabalila vše potřebné, převlékla se a počkala, až se setmí, aby mohla nepozorovaně zmizet z vesnice.
Hledala ho měsíce a nakonec jej našla pět kilometrů od vesnice Suny, na mýtince v lese.Chlapec seděl pod stromem, něco si povídal a přitom jako zhypnotizovaný hleděl na jezírko s průzračnou vodou.Dívka se schovala do keře a poslouchala.,,Ano, miluji ji,ale už je pozdě vracet se a prosit o odpuštění."Uslyšel zašustění listí a postavil se.Z křoví vyšla ona dívka, kterou miloval.,,Odpouštím ti" pomalým krokem přišla k chlapci a lehce ho políbila.Chlapec chytil dívku za pas a polibky jí oplácel. Takhle v obětí by mohly stát celou věčnost,ale začalo pršet a vítr nabíral na síle, proto se od sebe odtáhly a vrátili se do své rodné vesnice. Všichni byli šťastni a i oni byli šťastní že jsou zpět. Jejich láska přetrvala věky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Oznámkuj básničky

1 35.7% (5)
2 14.3% (2)
3 21.4% (3)
4 14.3% (2)
5 14.3% (2)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama